Sestřičky

Sestřičky

8.12. 22:15
Televize Seznam
95 minutes
1983
Czechoslovakia Comedy / Drama

O škole života, jeho strastech a krásách vypráví český psychologický snímek. Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici - do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí soukromého života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. V mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků Marie dozrává a nachází smysl své práce a života.

More information

About show

Czech
1983
Czechoslovakia Comedy / Drama

O škole života, jeho strastech a krásách vypráví český psychologický snímek.
Hlavní postavou je mladá začínající zdravotní sestřička Marie Sahulová, která je po maléru v nemocnici - do internátu si přivedla tajně chlapce, přeložena do venkovského zdravotního střediska, kde společně se starým lékařem a svéráznou zdravotní sestrou musí v drsném prostředí zanedbaných vesnic padesátých let objíždět pětadvacet vesnic a řadu samot. Průvodkyní, která ji osobitým způsobem zasvěcuje do praxe i úskalí soukromého života, se stává zdravotní sestra, moudrá a zkušená žena, které nikdo neřekne jinak než babi. V mozaice každodenních starostí a více či méně vážných lékařských zákroků Marie dozrává a nachází smysl své práce a života.

Creators

J. Čuřík, Luboš Fišer, K. Kachyňa, Vladimír Bor, Karel Kachyňa

Cast

Roman Skamene, Miloslav Štibich, Michal Roneš, Gabriela Wilhelmová, Karel Engel, Jan Cmíral st., Václav Fišer, Otto Lackovič, Robert Vrchota, Bohuslav Ličman, Vlastimila Vlková, František Husák, Jiří Růžička ml., Vladimír Hlavatý, Jaroslav Heyduk, Edita Dindělová, Jaroslava Brousková, Jiří Kraus, Josef Vondráček, Šárka Štembergová, Miroslava Vydrová, Zuzana Talpová, Martina Samková, Olga Karásková, Rudolf Kinský, Zuzana Bydžovská, Zdeněk Martínek, Alena Mihulová, Jiřina Jirásková, Alena Karešová, Pavlína Mourková, Bořivoj Navrátil, Ondřej Vetchý, Oldřich Vízner, Jiří Žák